Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkelqim Kola - Lotet E Mallit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lotet E Mallit".
3. Video është e këngës "Lotet E Mallit", por nuk këndohet nga Shkelqim Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shkelqim Kola - Lotet E Mallit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Mos Me Thuaj Se Nuk Vij"

Komente

Asnjë Koment

16/06/2015

2015-06-16T19:33:33+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lotet E Mallit" kënduar nga Shkelqim Kola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjyste Vulaj - Lotet E Mallit

Dhurata me e bukur ne kete bote je ti qe per ty derdhi lot..
ti me tjeterson , me ben te gaboj ,ti je gabimi qe me shkaterron ...
Lotet e mallit rrjedhin ngadale ,per lotet qe mbushen me mall ..
Tash le te rrjellin ,lotet per ty se per jet te kam zemer tyy ..

REF 2 x 1. Lotet e mallit , rrjellin sa ska ..dhe po te largojne shpirt nga syri im
per njemije vjet ,ty me mos me te pa ste dhemb ma shpirti im ..
Mbytem ne vaj , mbushem me mall , o shpirt kam shumee te ta them ne fjale ...
Jeta pa ty zemer ska kuptim , i pashkruari im

REF 2 x 1 .Lamtumire , akoma ste kam thene se zemra sme ka lene .Sme ka lene jo dje e as sot tkam , tkam ndry ne zemer perjete e per mot
Lotet e mallit rrjellin ngadale per lotet qe mbushen me mall ..
Tash le te rrjellin ,lotet per ty se per jet zemer t'kam tyy ..

Sa e quditshme dashuria , sikur don me plas ..
E cuditshme eshte jeta me u dasht e me u nda ..
Sa e cuditshme dashuria , sikur don me m'vra...
E cuditshme eshte jeta me u dasht e me u nda ..

Fatjeta Barbullushi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Lotet E Mallit

Dani..
qane nje zemer per nje femer,qane e qane e s`gjen derma
pa u menduar e tradhtoj,e tani esht ber pishman

fatjeta:
u nxi qielli
u nxi toka
kur me the qe sjam e jotja
po ma vret zemren trishtimi
tani ti nuk je i imi
nuk je i imiii..

fatjeta:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te bjen

dani:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bot
kur per ty malli me merr
loti nis te bjen
nis te bjen

dani:
larg prej syve larg prej zemres
fjal e urte keshtu ka mbete
po ti mbledh lotet e mallit
e behen lume
e behen det..

fatjeta:
doli dielli mu ngroh zemra
kur me the se je pendu
ndoshta neser bashk do tjemi
fatin Zoti e ka shkru
e ka shkru..

nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te rrjedh

dani:

nje lot qane dje
nje lot qane sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti nis(dhe) te bjen
nis te bjen

fatjeta:

Ne kto zemra i lenduam,derdhem lote e papushim
nuk e di se ku gabuam zemra ime shpirti im

dani:
dhe sa her qe bie nata,te kerkoj ne perkujtime
ti do t`jesh dhe ti do mbetesh dashuria e jetes sime

dani: nje lote qane dje....
Më Shumë Këngë Nga Shkelqim Kola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë