Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkelqim Kola - Kam Nje Lutje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Nje Lutje".
3. Video është e këngës "Kam Nje Lutje", por nuk këndohet nga Shkelqim Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shkelqim Kola - Kam Nje Lutje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mos Me Thuaj Se Nuk Vij"

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T18:31:01+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kam Nje Lutje" kënduar nga Shkelqim Kola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sbga-gr - Kam Nje Lutje

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Du me t’perqafu

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Dua me t’perqafu

Hej vllaçko per ty e kam nje lutje
Qe tme rrije pran nuk arrite jo nuk munde
Kjo keng eshte per ty dhe kam me e kendu
Me lot nsy vlla i dashur jeten tende kam me tregu
Zoti eshte me ty n'zemer ti je te mu
Ndricoji jetet tona vlla im shum te du
Per nje cast tvije ktu tme shikoje se si jam
Ti thonim njeri tjetrit fjalt qe kurr si tham
Nenen jo sguxoj ta pys se ç’histori ke ti
Di qe ke qen I dashur e i lumtur sic do femij
I vetmuar ne errsir hedh syt nga qielli
Shof nje yll ndricon fort imazhi jot si rreze dielli
Nfoto Fytyre qeshur shum zemren ma gezon
Kur nis edhe mendoj shpirti im vec vajton
I bej pytje vetes pse shpirti im vazhdon vajton
Pergjigja mu me erdhi se n'realitet jo ste shikon

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Du me t’perqafu

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Dua me t’perqafu

Humbja jote per familjen ishte nje shkaterrim
Le nje fis ne pikellim nena qante pa pushim
Humbi gjen me tshtrenjt zemren dot jo se qetsonte
Lotet e nje nene ne trupin tend qe vershonte
4vjec ishte ti kur ndahesh nga kjo bot
Si puthe dot nipcet vec nga parajsa mund ti shikosh
Ku je o vllau im eja na shero plagen
Su ndejte pran nen e babes ti shikosh teksa plaken
Nuk mundem te shprehem vetem me disa rreshta
Por thjesht nje dedikim te tregoj sa shum te deshta
Foton tende t'vetme n'dhomen time e mbaj
Kur nis edhe mendoj filloj edhe qaj
Ishe fmi edhe sduhej jo nuk duhej qe te shkoje
Midis nesh duhej te ishe meritoje te jetoje
Te duam vllau im sot i njoma keto faqe
Nje lutje kam per ty Shpirti jot u Preft ne Paqe

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Du me t’perqafu

Zoti t’mori vllau im
Lart ne qiell me fluturu
Jeta jote ishte e shkurter
Se kshu ishte e shkru
Do vim ne nje dit
Do vim atje te ty
Kam nje lutje un per ty
Dua me t’perqafu
2x

Xhezahir Elezi - Kam Nje Lutje

Kam nje lutje nese mundet
me ndimoo edhe njeher
si ti tregoj nanes time
tlutem banma ket nderr

asaj i kam shkuar vitet
dhe ka pas vetem nje deshir
te me sheh mua tmartuar
e tee bahem dhenderr i mir

mos me thuaj se mbarroj kjo dashuri
nuk mundem ta besoj ...
shkaktare per ndarrjen ishe tii
harroj vitet qe ishim bashk
me the muaj me nje qast
me harro e mos me permen
me the muaj me nje moment

kam nje lutje nese mundet
me ndimo edhe njeher
si ti tregoj nanes time
tlutem banma ket nderr

asaj i kan shkuar vitet
dhe ka pas vetem nje deshir
te me sheh mua tmartuar
e te bahem dhenderr i mir

i lenduar kur nuk prita nga ty fejes
qoft e mallkuar at diit kur ti me shkelle nbes
harroj vitet qe ishim bashk
me the mua me nje qast
me harro e mos me permen
me the mua me nje moment

kam nje lutje nese mundet
me ndimo edhe njeher
si ti tregoj nanes time
tlutem banma ket nderr

asaj i kan shkuar vitet
dhe ka pas vetem nje deshir
te me sheh mua tmartuar
e te bahem un dhenderr i mir
Më Shumë Këngë Nga Shkelqim Kola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë