A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Ika Nga Kjo Jete

Jetoj sikur te kisha vdekur Dje ...
Shoh veten si nje person te panjohur
Mundohem te iki nga kjo bote e marre
Ku malli per tjeret te me marre
S'dua te kthehem as tek ti
Mbase per ty i zhdukur jam
Si te fle kur kam frikë
Sikur te zgjihesha tjeter njeri
Sdo te isha ne kete trishtim
Do doja veten ta ndryshoja qdo gje
E te kaluaren mos ta kujtoja
Ajo vetem me lendon dua te iki pa kthim
Dua ta marrë kete guxim.

- poezi nga Shkelqim Zeka


- Poezia u dërgua nga Diamandi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019