A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Tingujt E Tmerrshëm

Lëkunden malet nga pushtimi i barbarëve
O Qiell i hapur, e sheh ti padrejtësin me sytë e kalter ?
Ky zë trishtues më zgjon nga pikënisja e ëndërrave të mija
Qëllimet e mija i lë të hapura përtej zhurmës së armikut.
Qëndroj besnik në imagjinatën e lëvizjes së lirë
është e vetjma mundësi për të shmangur frikën e ndjesinë.
Vrisni të gjithë, vdekja nuk egziston per ata qe mbet 137n legjenda në ditarin e shekujve.

- poezi nga Shkelqim Zeka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019