Live Video

Shkodran Tolaj - Jo Ste Kam Harru  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/04/2010

2010-04-20T18:18:17

Këngë e albumit:

"Hape Zemren"
Te braktisa ikja ime
te lash aty nga ti me more
te mashtrova ty mergim
qe dikur ti me mashtrove.

Dhe ty enderr n'gjum te lash
mu aty ku te takova,
ty vetmi te therra n'shpirt
me mallkove te mallkova.

Koken prap une s'e ktheva
qe te falem ty o mik,
dhembshuri per ty une ndjeva
s'hapet der kur t'kam trokit.

Oj largesi s'te kam harrue
as lamtumire ty s'te thac,
por e di qe me ke borxh
tere rinine ty ta dhac.

Dashuri ti me prit
te kam ndjere ne zemren time
dhe ti o mall tani fiku
se ktu eshte kjo toka ime.

Balt e gur e qorrsokak
dhe per ju jam permalluar,
m'fal o nene qe ti u plake
une kam ardh me t'perqafue.

Te ti atdhe une u ktheva
me vjen keq qe t'kam braktis,
por perhere ty te ndjeva
te ti moti une jam nis.

Jo s'te kam harru
ty moj nena ime
kam ardh me t'perqafu moj nene
jam djali i tokes sime.


Më Shumë Këngë Nga Shkodran Tolaj:

Më Shumë...