Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkodran Tolaj - Nga Shkupi Në Prekaz Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Po ku je o Adem Jashari,
Fort bre vlla o na ka marr malli,
Një tufë lule paj marsit ja morra,
N‘gjuj pot falem o qysh t‘falet kosova.

Unë Po vi hejjjjjjj o nga Shkupi vjeter,
Veç dy vargje ti kam thurë në letër,
Ti Drenicen o vlla n‘Shkup na e solle,
N‘foshje t‘djepit o paj lirinë na e mbolle.

Ref.
TI JE RREZJA E DJELLIT,
SYRIT NA JEP DRITË,
TI JA KTHEVE TOKËS PERËNDINË,
PRANDAJ VIMË TEK VARRI,
LUTEMI ÇDO SITINË,
LARTË TA MBAJMË VLLA LAVDINË,
KOMANDANT PËR SHQIPËRINË.

500 Vjet Hejjj eeeeee o priti Kosova,
Shkupi, Dibra o vlla Kumanova,
Ohri, Struga, Kërçova, Tetova,
Harrue kishim o qysh skuqet grykholla.
Shkodran Tolaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/03/2021


Shkodran Tolaj - Nga Shkupi Në Prekaz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nga Shkupi Në Prekaz".
3. Video është e këngës "Nga Shkupi Në Prekaz", por nuk këndohet nga Shkodran Tolaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkodran Tolaj:


Komente 0