Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Mustafa - Or Bilbil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Or bilbil i bukur
or bilbil krah leht
coja kengen time
djalit ne gurbet
i thuaj po t'pret vasha
me dy syt e zi
vec per ty i ruajti
jeten mos t'ja n'xi

i thuaj po t'pret vasha
me dy syt e zi
vec per ty i ruajti
jeten mos t'ja n'xi

REF:
Or bilbil i bukur
or bilbil krah lehti
sjell kengen e djalit
mua nga gurbeti
sa deshiron kjo zemer
ta degjoj dhe nje her
t'me kethet ne jeten time
e t'me sjell pranver (2x)

II
Or bilbil kengtari
or bil ze mire
kendo kengen tone
se shum kam deshire
pran njeri tjetrit
ne jeten ta gezojem
ajo esht e shkurter
eja t'ja fillojm

pran njeri tjetrit
ne jeten ta gezojem
ajo esht e shkurter
eja t'ja fillojm

REF:
Or bilbil i bukur
or bilbil krah lehti
sjell kengen e djalit
mua nga gurbeti
sa deshiron kjo zemer
ta degjoj dhe nje her
t'me kethet ne jeten time
e t'me sjell pranver (4x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shkurte Mustafa - Or Bilbil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Or Bilbil".
3. Video është e këngës "Or Bilbil", por nuk këndohet nga Shkurte Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Mustafa:


Komente 0