Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shoni Shon - Kuq E Zi (Feat. Dark Man)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Yeah Yeah!!!
Doggs..Records!!! Come on Doggs Records !!!
Represent Shoni Shon !!! Yeah yeah yeah !!!
Come on , come on!!!

Pjesa 1
Shum vite në rrugt e botës duke hustleing,ç'do hap që hedh tregon se nga vim.Vim nga një vënd i vogël, po vim nga një vënd trim.Nga një vënd bujar, prej vitesh me gjaklar.Një vënd që na mësoi,vështirsis i rezistoi.
Gjithmon me kokën lart,veç topi gjoksin e çoj.
We Are Albanian!!! Jemi Shqiptar !!!
Një vënd i varfër me zemrën Ar. Sa her që veç vihet zjarr, aty Shqiptart i ke,për gosti e miqsi traditën mbrapa se le. Burra me bes e me Fe. Me një kobe atje. Që në nji nat e kan thën," Popull si ne nuk ke.

Ref
Stand up, hands up,give it up!!! Like a bravehart,like a bravehart son!!! From warth for the warth never feel them. Com' like a Storm,com' like a Storm ,com' like a Storm. We com' like Storm (x4)[Kuq e Zi, Kuq e zi jeah !!! (x4) ]

Pjesa e 2
Kuq e Zi , Kuq e Zi. Cep më cep nga Jugu në Veri.
Ktu ku edhe fjalët peshojn më shum se malet.I kemi Ne hallet porsi lumi qe nuk ndalet.Kur në mal vet dal,kur e sjell në jet djal.Familja ështe vend i par . Nënën, si syt e ballit.Ditët me të madhin,e tret , e ngrin dhe gurin.Të zjarrt e kemi zemren,gjak të Kuq edhe Flamurin.Burri ktu ësht Burr shpie e t'pret te dera. Po t'dha fjalën e madhe, nuk shikon se nga t'fryn era.Popull me vlera jemi e me zakon, Popull i vjeter e Autonom.

Ref
Stand up, hands up,give it up!!! Like a bravehart,like a bravehart son!!! From warth for the warth never feel them. Com' like a Storm,com' like a Storm ,com' like a Storm. We com' like Storm (x4)[Kuq e Zi, Kuq e zi jeah !!! (x4) ]

Pjesa 3
Kjo ndjesi që gjith trupin ma përshkoi,ësht arsyja se kush jam ça përfajsoooj.çdo sekond minut dhe or,çdo dit vazhdon të më tregooooj. Jam Krenar Se Jam Shqiptar.Jam Krenar le ta di gjith Bota mbaaaar.
Në Veri,Jug dhe Lindje,Perëndim Ne jemi Njiiiii.Jam Krenar Se Jam Shqiptar.[Jam Krenar le ta di gjith Bota mbaaaar.(x2)]


Ky tekst u dërgua nga Eldi HysaShoni Shon
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/04/2014


Shoni Shon - Kuq E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Shoni Shon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shoni Shon:


Komente 0