Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Lutem Per Shi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Me ty qdo dit asht e re
e sa her m kqyr , prej qiellit hiqen ret
e n koh kur tuta nuk m'len vet
me ni fjal te kqijat i perzen
Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet .

E kur em flet
me zanin tan te but
ti me dor
prej shpin hiqen gurt .

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.

Sa her jemi bashk
e lajm shiun me ra
Sa her mbjen me t pa ty vallzu
dikun larg , afrohem e LUTEM PER SHI

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.


Ky tekst u dërgua nga  AlbonaShpat Deda
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


Shpat Deda - Lutem Per Shi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutem Per Shi".
3. Video është e këngës "Lutem Per Shi", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0