Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Buzë Lumit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pse m'je mërzitë
E pse po humbë kohë
Tu qajtë për ditë

Kur jashtë... dielli po shëndrritë
E për rreth është gjith kjo bukuri
Po pa e kqyrë
Vshtirë që ki me ditë me pa

Qielli s'ka me u hap
Po pa e nda ti vet pak kohë
Buzë lumit me u ndalë

Krejt kemi lind
Pa asnjë tut n'këtë bot
E çka ka ndodh
Që sot ma gzimi spo mbjellë lot

Po e harrojmë bukurinë në vjeshtë
E po kërkojmë rrush ku nuk ka vneshtë
Diell ka n'çdo mëngjes
E nuk ka ditë që pyjet rrijnë mërzitshëm

Tuj heshtë
Qielli s'ka me u hap
Po pa e nda ti vet pak kohë
Buzë lumit me u ndalë


Ky tekst u dërgua nga Ironir A


Publikimi: 01/12/2014Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0


Shpat Deda - Buzë Lumit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzë Lumit".
3. Video është e këngës "Buzë Lumit", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.