A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

PRANVERE, MOJ PRANVERE,
MBUSHE KOPSHTET PLOT ME ERE,
OH FEMIJE SA KENAQESI,
EJANI LOZIM GJITHE NE LIRI.

ERDHEN ZOGJTE SHTEGTARE,
ERDHEN NEVE PER TE NA PARE,
MOJ PRANVERE ME LULEZIM,
HAPE DYERT E KOPSHTIT TIM.

- poezi nga Shqiponje Rama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019