Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vitin e Ri

Viti I Ri

erdhi vitit i ri
plote hare e lumturi
sa shume njerze sote po festojne
njeri tjetrit gezuar i urojne


femijet lozin me topa bore
dhe dhurata njeri tjetriter i japin
nje zeri thone e gjith bota
gezuar vitin e ri 2016


lantumire 2015 viti po na prete
me stoli stolisem brdhin
me gezime elumturi te gjith po themi
VITI I RI

- poezi nga Sidorela Cela


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  107

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet