Sidorela Cela Poezi
Sidorela Cela

Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Viti I Ri

erdhi vitit i ri
plote hare e lumturi
sa shume njerze sote po festojne
njeri tjetrit gezuar i urojne


femijet lozin me topa bore
dhe dhurata njeri tjetriter i japin
nje zeri thone e gjith bota
gezuar vitin e ri 2016


lantumire 2015 viti po na prete
me stoli stolisem brdhin
me gezime elumturi te gjith po themi
VITI I RI

- Poezi nga Sidorela Cela{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2