Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sidrita Bollati
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Sidrita Bollati është këngëtare e njohur. Ajo ështe një vajze e cila shumë e pelqen muziken dhe nga dashuri e madhe ajo ka provuar te kendoj dhe ka arritur sukses te madh. Ka marre pjese ne shume festivale, por ai që e la bër më të njohur eshte Gjeniu i vogel 6. Sidrita arriti deri ne naten e 6. Nga gara u largua pas përballjes me Keji Qerimi. Këngët qe ajo kendoi ne kete talent show janë: "Black window", "This world", "One moment in time", "Sober", "E.T".

Në Shtator 2012, Sidrita Bollati merr pjesë në JESC 2012 me këngën "Ëndërra Fëmijërore".

Në vitin 2014, Sidrita Bollati merr pjesë në Gjeniu I Vogel 6.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3

Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet