Më mbaj mend (për 1 muaj)


Silva Gunbardhi - Kolazh Jugu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Jugu".
3. Video është e këngës "Kolazh Jugu", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Silva Gunbardhi - Kolazh Jugu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Këndojmë Në Dasmat Tona"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Jugu" kënduar nga Silva Gunbardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Ismaili & Bajram Ismaili - Kolazh Jugu

O ç'u ngrit lulja moj në mëngjes
2x
O duke larë, larë sytë e zesë
2x

O ç'i ra baçes moj mes për mes
2x
O këputrën trëndafil e ves
2x

O ç'i do lulja trëndafilat ë, o
2x
O kanë moj bandillët e, o
2x

Në shoqat të gocës i dul mbrapa o
Si t'ia bëj merakut moj ce plasa o
2x
Kur ma hidhte aty të lehtë o
Lum unë që të kam si doja vetë o
2x
Si një lule në dorë që të pata o
Hajde në më do ce derën e hapa o
Plasa ce me ty s'më vajti nata o
Natën më merr gjumi që s'të pata o
2x
Kur ma hidhte aty të lehtë o
Lum unë që të kam si doja vetë o
2x

E po te liqeni dil moj xhane dale dale
E po ce do vijnë krushqit moj të të marrin
O erdhi dita për të marrë
O syri i zi, o moj margarita
E ngreu e vishu moj fustan I bardhë
O syri i zi, o moj margarita
E ngreu e vishu moj fustan I bardhë
O syri I zi, oj moj margarita

Iku si e natës moj, ajo s'më dëgjon
Do ta rras bilbilin e pastaj do këndoj
2x
O erdhi dita për të marrë
O syri i zi, o moj margarita
E ngreu e vishu moj me fustan I bardhë
O syri i zi, o moj margarita

Evgjeni Çuli - Kolazh Jugu

Esmerke permeti
O rritur buze lumi 2x
O meraku c'me treti
Per ty sme ze gjumi 2x

Dil me prit te porta
O te te puth njehere 2x
O mos druaj nga bota
O trendafil me ere 2x

Penxhere moj penxhere
O penxhere moj penxhere
O me je rene ne avale
o me ke rene ne avale
O penxhereje me kabas 2x
O te vij brenda a ma qas 2x
O te qaso djalo te qas 2x
O te vish me lodra me gas 2x
O leshraverdha gjer ne krua 2x
O cme treten nazet e tua

O vishu krihu e hajde pasdarke
Ti moj faqa faqa rrumbullake
Nuk do rri me shume vec nja dy sahate 2x
Vemi te kendojmë dhe te hedhim valle 2x
Ti moj faqa faqa rrumbullake
O ceshte nje djale djale me mustaqe
Ti moj faqa faqa rrumbullake 2x
Ruhu te mos puthe ne gushe e ne faqe
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x
Ti moj faqa faqa non rrumbullake 2x
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x
Ruhu mos te puthe ne gushe e ne faqe
Ti moj faqa faqa moj rrumbullake 2x

Aulona Vasjari - Kolazh Jugu

Epo trak e truk me ato kepuce , epo me ngadale se i ben me lluce se neser do vemi krushk epo ti me kale e une me mushke . Epo trak e truk me ato kepuce epo me ngadale se i ben me lluce se neser do vemi krushke epo ti me kale e une me mushke .Mineja o rrezes se malit , hajde dhe hajde moj mine o duke tundur o moj fren e kalit hajde dhe hajde moj mine .
O as mi jep moj florinjte e ballit hajde dhe hajde moj mine O s jane te miat po jane te djalit hajde dhe hajde moj mine . O moneja rrezes se fushes hajde dhe hajde moj mine o asmi jep moj florinjte e gushes hajde dhe hajde moj mine . C te te fal o djal qe kaq shume te dua syrin more syrin eshte pak ti thua po s te pelqeu syri te fal buzen flak po ti prap me thua dhe buza eshte pak Po te fal ty gjirin gjirin qe gufon eshte shume ti thua po prap nuk mjafton Shpirtin more shpirtin qe zoti ma dha Po me fale shpirtin me ke dhene gjithcka

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë