Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvan Pentars - Asaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

23/07/2016

2016-07-23T19:20:49+00:00Ref:
Mi thuaj asaj, jo skam faj
Dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
---
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj

Me boj e me lot, po e shkruaj sot ket leter
ja kushtoj asaj, dashuris time t'vjeter
filloj si nje perall, qe krejuam te dy
shpejt i erdhi fundi, e lash me lot ne sy
Krejt pa kuptim, u ndam pa shpjegim
nuk vendosem ne, rruget tona pa kthim
ashtu deshi fati, por shum gaboj
Qajten zemrat tona, por askush si degjoj

nuk gabove ti, nuk gabova un
nuk gaboj zemra, qe deshti aq shum
Mbrapa me nuk kthehem, mos me ve faj
kudo qe te jem, ne zemer te mbaj

ref:
mi thuaj asaj, jo skam faj
dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
--
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj

Ti mbet mbrenda meje, si nje kujtim
si nje plage e vjeter, qe nuk gjen sherim
si nje melodi, qe rrahjet mi shton
me germon ne shpirt, dhe zemren ma copton
Mbijetoj pa ty, se si nuk di as vet
dal ngadal koha, kujtimet po i tret
si endra qe mbetet, e mbyllur ne syrtar
do te mbaj ne zemer, dashuria ime e par

nuk gabove ti, nuk gabova un
nuk gaboj zemra, qe deshti aq shum
Mbrapa me nuk kthehem, mos me ve faj
kudo qe te jem, ne zemer te mbaj

ref:
mi thuaj asaj, jo skam faj
dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
--
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj


Ky tekst u dërgua nga Bestalbanians
Më Shumë Këngë Nga Silvan Pentars:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet