TEKSTESHQIP

Silvan Pentars & Marina
Ku Jan Premtimet
Lyrics

Ref: Hey ku jan premtimet?
premtimet qe mi dhe.
sot asgje nuk mbeti,
nuk esht sot sikur dje.(x2)

Nuk esht sot sikur dje, aq shum ke ndryshu
planet qe ne patem, asnji nuk u rrealizu
premtimet i harrove, i fshive si ne nje leter
sot me mua sje zemer, je me dike tjeter.

Ku jan ato fjal qe un shum i kam besu
ku jan ato dit qe me thojshe shum te du
iken dit, iken muajt vin stinet tjera
fjalt i mori era, dashuris i ra vlera..

Ref: Hey ku jan premtimet?
premtimet qe mi dhe.
sot asgje nuk mbeti,
nuk esht sot sikur dje.(x2)

Tash gjithcka ka ndryshu dhe pse bashk ishim dje
tlutem mos m'kerko sepse prap e njojta je
te fala zemren, te fala shpirtin, ti fala buzet e mija
ti nuk i vlersove per ty veq fjal esht dashurija.

Kam mendu qe kam gabu
- Ne zemer te mbaj
Kam gabu qe kam mendu
- Kush ka faj

Harroj te gjitha sot, fjalt jan kot si e mendon ti nuk esht kjo bot
dua ate qe meritoj, sdu ta vazhdoj kyt loj
s'jam pendu qe t'kam besu, krejt qa kisha ti kam tregu
premtimet e mija t'vjeter, po ja jep dikujt tjeter!

Ref: Hey ku jan premtimet?
premtimet qe mi dhe.
sot asgje nuk mbeti,
nuk esht sot sikur dje.(x2)

DËRGOI: