TEKSTESHQIP

Silvan Pentars
Sa Te Dua
Lyrics

Cohem per cdo nat, ne shtrat dua te shoh,
Ku je ti moj zemer, ky shpirt shum te do,
Zgjohem cdo mengjes, prap me njojten shpres,
Kur sta nigjoj zerin, mbehet sikur vdes.

E pres nje mesazh, e pres nji lajmrim,
Tlutem eja shpirt, mos merr rrug pa kthim,
Lotet spo pushojn, tkujtoj me shum mall,
Do te mbaj ne zemer time, deri sa tjem gjall..
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per m,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
o baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.

Jam i vdekur, me trup te ngjall,
Jam i prekur, shum nga ky mall,
U thanen lotet, skam me fjal,
Pa ty jetoj kot baby, dhe zemra don mu ndal.

Nigjoje zemren tende:
Kthehu nuk esht von,
Faljen e ke nga un,
Eja mi fshij lotet,
Me perqafo pa fund
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per mu,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
Ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.

DËRGOI:
INFO
Kënga vjen me tekst të shkruar nga vetë këngëtari.