Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sivi - Fundi Jon (Feat. Bessy)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


SiVi...

2 Pika Lot (hë)
Ne Kte Leter Po Thahen
Cdo Gje Mes Nesh Ktu
Do Te Ndahet

Do Te Shkruaj Vec Historin
Historin Qe Ne Humbem Dashurin

Ai Besim Qe Kishe Tek Un
Dua Ta Di Se Ku Shkoi
Dua Te Di Zemer
Si Kjo Dashuri Perfundoi

Dua Te Di Se
Kush Ti Tha Ato ThashetheMe
Ta Dish se Jan Genjeshtra
o Zemra Jeme

Shum Veta Na urrenin
e Ti kte gje e di
Cf Mendon Se Do Tthonin
Kur Ato Kishin Zili

Nqs Po T'genjej Mos e Gzofsha Kete Jet
Por Vec Nje Gje Dua Te Dish
Qe Me Ty Kam Qen Shum i Sinqert

BeSsY...(ref)
ej zemra ime vec ty un te desha
dua te di se ku shkuan ato premtime
kjo ndarje mu po me shkaterron
ne ket tekst po shkruaj fundin
tooonn.

SiVi...

Fytyra Jote Sot
S'Ngjallte Me Gezim
Papritur peshperita
me fal o shpirti im

Ti u Afrove afer
Gati e Pa Jet
Ateher Un e Kuptova
C'ishte Ndjenja e vertet

Por Esht Teper Von
Esht Von PEr Ne Te 2
E Vetmja Qe Do Ngelet
Ajo Qe Ndjej Un Per Ty

Ajo Qe Kam Ne Zemer
e Nuk Ta Shpreha Dot
PerPjekja Ime Fundit
Me Duket Shum Kot

Skam Dashur Kurr Te Te Lendoj
se Te Kam Dashur Sa Ska Me
Por Ti Iken Me Largohesh
Ndaj Dhe Un Ika Po Te le

SbeSoj Se Lendohesh Shum
Ti Ende Sdin C'esht Dashuria
Ndaj Smunde Ta Kuptoje Dot
Prushin e Ndjenjave Te Mia

BeSsY...(ref)
ej zemra ime vec ty un te desha
dua te di se ku shkuan ato premtime
kjo ndarje mu po me shkaterron
ne ket tekst po shkruaj fundin
tooonn.

SiVi...

Dhe Pse E kam Te Veshtir
Po Tperze nga zemra Ime
Me Mir Ndrico Si yll i Larget
Dhe Me Dil Vec ne Enderrime

Sa i Humbur Jam
Shum Keq Jam Katandisur
Kur u Ndam Ne Te 2
Si Nje Leter e Grisur

Nje Fjal Shum e Embel
e Bukur Pak e Brishte
Dashurin qe un pata
e Kisha Serjozisht

Me Thoje Se Te Dua
E pa ty nuk mund te rri
sa shpejt nderrove mendje
e me le ne vetmi

Nuk e Njoh Me As Veten
e Nuk Flas Dot
Keto Ndjenja Qe Un Kam
Po Ti Them Me Kto Lot

Dhe Per Her Te Fundit
Po Te Them LamtuMir
Ky Ishte Fundi Jon
Qe Ishte Shum i Veshtir

BeSsY...(ref)
ej zemra ime vec ty un te desha
dua te di se ku shkuan ato premtime
kjo ndarje mu po me shkaterron
ne ket tekst po shkruaj fundin
tooonn.

Outro :..SiVi:ej zemer te gjitha ato qe ke degjuar ishin thjesht thashetheme sivi......bessy

Ky tekst u dërgua nga Rebelja Tkr   nidesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 07/06/2010


Sivi - Fundi Jon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fundi Jon".
3. Video është e këngës "Fundi Jon", por nuk këndohet nga Sivi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sivi:


Komente 0