TEKSTESHQIP

Sivi
Larg
Lyrics
(Feat. Bessy)

SiVi..

Ej Zemra Ime
Ket Keng Do e Nis Vec Per Ty
Ta Dish Se Sa Te Dua
GJithmon DO Jemi BAshk Te 2

Ti Ne Syt e Mi
e Un Ne Syt e Tu
Edhe Pse Larg Jemi
Asgje Nuk Ka Ndryshu

Te Dua SHpirti Im
Te Dua PerGJithmon
Kjo Fjal Me Buron Nga ZeMra
Nuk e Di A Po Mkupton

Asnjeher Nuk Do e Mohoj
Kete Dashuri
Hyre Ne Zemren TIme
Me NUk Jam Ne Vetmi

Ti Je Si Trendafilet
Qe Kam Mbjell Ne Kopshtin TIm
Nje Dit Ty Te Keputa
e Te Mbolla Ne Shpirtin TIm

Cdo Minut e Cdo Sekond
Dua Te Jem Me Ty
Cdo Te Mir e Cdo Te Keqe
Ta Kalojm Bashk Te Dy

Kur Ty Te Kam Pran
Mendja Te TherreT
Por Tani Qe Je LArg Meje
Ne Kujtime Ajo Humbet

Humbet Humbet
e Se Di sE Ku Me Shkon
Dua Te Tkem Pran
ZeMra Vetem Ty Te Don

ref,,,,BeSsY

Dua Qe T'jesh Pran Meje Ti
Dua Qe Bashk T'harrojm Ket Largesi
Dua Qe Kurr Mos T'jemi Ne Vetmi
GJithmon Do Jemi Un Dhe Ti ...

Pj.2 SiVi

Koha Kaloi Shpejt
e u duk Sikur U Harruam
Nje Mesazh Nisa Te Shkruaj
Lamtumiren Per Te Dhuruar

Por Papritur Nje Drit Shprese
e Qetsoi SHpirtin TIm
Ishte Nje Zile Celulari
Qe Binte Pa Mbarim

Ishte Zeri Yt I Embel
Qe Shum Me Kish Munguar
Ishte Zeri i Vajzes
Qe Zemra Ka Kerkuar

Sa SHum Me Kish Munguar
Sa SHum Malli Me Kish Marr
Nga Gezimi Im i Madh
Pikoi Loti Si Ujvar

Ato Lot Qe Leshova
po i shkruaj Ne Ket Teks
Do te Te Dua Engjelli Im
Deri Sa Te Vdes

Do Te Te Dua SHpirti Im
Deri Sa Zemra Tme Pushoi
Me Ftyren Tende Engjellore
Ne PArajs Le Te Shkoi

Sa SHum e Embel Je
Me Asgje Tjeter Sdo Te Ndrroj
DUa Te Tkem PRan
Buzet e Tua Ti SHijoj

Si Drit Djelli Je PEr Mua
Ne Qellin Plot Kaltersi
Me Emrin Tend Te Bukur
Shpirtit Tim I Jep Lumturi

ref,,,,BeSsY

Dua Qe T'jesh Pran Meje Ti
Dua Qe Bashk T'harrojm Ket Largesi
Dua Qe Kurr Mos T'jemi Ne Vetmi
GJithmon Do Jemi Un Dhe Ti ...

Pj..3 SiVi...

Intro : Ej Zemer Edhe PSe Larg Jemi
DO Te Te Dua Pergjithmon

DO Vazhdoj Te Flas Vec Per Ty
Fjalet Qe Po Ti Them Nket Teks
Dua Te Ti THem Ne Sy

Dua Tkem Ne Krahet e Mi
Dua Te T'kem pran Meje
Zemra Esht Nvetmi
cdo sekond qe rri larg teje

Ne Tymin e Cigares
Vetmin e Menjanoi
Veten e Qetsoi
Vetem Ty Kur Te Mendoj

kto Knaqsi Ne Dit Te Arta
Me Ty Po I Kaloj
Sa Dua Te Tkem PRan
e Te PerQafoj

Ta Dish Ylli Im
Qe Kurr Do T'harroj
Sikur Bota Te Permbyset
Serish ty Do Te KerKoj

Falenderoj Zotin
Per KTe Kenaqesi Qe Ma Dhuroi
Por Mallkoj Largesin
qe Ne Te 2 DOt Sna BAshkoi

Dua Qe Te Jesh PRan Meje
Dua Qe Te VDes Tek Ti
Dua Vdekja Te Me Marr
Me Ty Ne KRahet E Mi

ref,,,,BeSsY

Dua Qe T'jesh Pran Meje Ti
Dua Qe Bashk T'harrojm Ket Largesi
Dua Qe Kurr Mos T'jemi Ne Vetmi
GJithmon Do Jemi Un Dhe Ti ...

InTro : yeahh ..Ehe ....Vec PEr Ty ZeMer
T.G.F.S Production ...SiVi ...BESsY