TEKSTESHQIP

Skillz
Aftsi
Lyrics

-Zonja dhe Zotrinj Koha me hjek Mërzin,
kur vet dikon SkillZ qa po bojn,
menojn që kejt e din, do thojn,
se na po flejm, do thojn,
se na po rrim, jena qu pi gjumit,
tashti shuni se na po Vim.
-Me qendër ën Prishtin mrrijn deri te ju ën Shpi,
sille ka te sillsh SkillZ i bjen AFTSI,
e Plani!?-Qe plani digitronat nDor mani,
sa tDoni ndrroni Programin na ju dalim prej Ekranit,
Për ata që neve na dojn(mpuc, mpuc), si Tarkani,
Për ato që me neve inati qojn,(stishh) ama mos kani,
jo be sjena Tarkana as Zhan Klod Van Dama,
po ata që i nini e i shihni ma shpesh se Reklamat,
hallakamat i shohim kur na te dera vina,
Piskama i nijna........e jo Fishkllima,
U-U-U na vet Bonëm,
U-U-U rrunu se na ju Nxunëm..!

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe me ni hap, Ku? -Te skena..

Zonja dhe Zotrinj BabaRecords o Shpi,
e tjert sun bohen si na edhe nese hin nKredi,
idea treja qeshtu jena tu pru Rap Music,
na messim njejt, po ndryshon numri njerzve po vin,
s'thom, krejt i kom veq dyt bash krejt i kena,
thujum sJom, po jena simpatiket te skena,
artista jon krejt, thojn shum pak na kuptojn,
e fmit e tyne i shohin en shpi kur na emitojn,
na e dojm shum estraden, secili po na pelqen,
sNa intereson per Famen, [Hey Pse Po Rren],
qeshtu po mVjen, a tBona une Buissnesman,
qe nVen Music-es tem, mu perserit paret si refren,
kadale se shum u livdum para vetes tu u sill,
secilin na e harum sPo mujm per veti mu kfill,
[SkillZ se diheni kundermerrni akcione]Paj si krejt tjert edhe na kena pak Emocione..

(ref)2#
Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe menihap, Ku? -Te skena..

Urime Vitin i Ri, Upss, texti u perzi,
na falni qe gabum ,Zonja dhe Zotrinj,
ku o dallimi BabaRecords o BabaDimni,
dy partt bin surprizave veq tona pernime i shihni,
pernime e dini qe neve na nin 1 kilometra,
thojm qa kina me thon, kerkujt nuk i vnojm etiketa,
e 3-ta, e verteta, me vepra, metet me kallxu qe numer 1 jon 2 veta,
boj music per qefi, per public e pak per xhepii,
"sKeni me Lon, juve ko me ju Lon Rap-i",
krejt palidhje ke ky rresht edhe ti vran pak vesht,
na Bonem hajgare me foret e tua kshtu qe ti mos kesh,
e hesht jo su kry kadale, atyneve qe ju pengojm ju ferkojm dalim,
kerkojm falje ju krejt po mPelqeni,
sKa tjeter Rrugdalje veq mu Kthy prap en Refren..!

Aftsi.. qe po vim, po him mren-ena,
Aftsi.. rregullat qe jon i thejm na,
Aftsi.. i bjen SkillZ se Skillz jon mrena,
Perpara edhe miniher, Ku? -Te skena..

DËRGOI: