Më mbaj mend (për 1 muaj)


Slim.a - Superstar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Superstar".
3. Video është e këngës "Superstar", por nuk këndohet nga Slim.a.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Slim.a - Superstar  (Feat. Dakkz & Hard Mc)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Dakkz

Featuring

Hard Mc

27/05/2010

2010-05-27T17:43:25+00:00sun e boni ju kurr si na sun e boni ju kurr ahhaa
se jena t'part apet na s'kem nevoj per ndihma na
per flow mos mndrro e si une mos ëndrro
ku me dit sa me punu apet ti nuk munesh me bo

Me ni fllow kllasik me ni rep shum sick
n'takt shum taktik per rep jom poetik
e she edhe vet o fakt rimat i kom krejt n'takt
kqyr mos u qo prej gjumit se kur qohesh i lagt

ka t'na lypsh qaty na ki veq per trip e per raki
mos lyp me gjet ma t'mir se ma t'mirt neve na ki
mos u lodh ti ma shum se krejt kllabin ta boj shkrum
Bounsirate thoben knej veq ka une pak ma shum

jom hi spo di mu nal krejt po nalen un sdu mu nal
mos e kap kryt kur je tu mngu se lirikish jeni met paa fjal
aha pe sho po llakesh un tu repit e ti tu ngu
temperatura n'maksimum se krejt me ren ju kom smu

REF:
SUPERSTAR sa her po vim rep kualitet veq na po bim
SUPERSTAR n'sken po hin dridhet bina kush na nin
SUPERSTAR jena ma t'mirt se ma t'mirt qe ku i ki
SUPERSTAR na ngon qdo dit SUPERSTAR o pa limit

REP2:
Direkt jom nis n'raptur 2-3 rima me ti thur
rimat e juve jon tash posht se me t'mijat ti kom pshur
krejtve ren ju dha shkoll hajde te profa merni msim
ec kadale mos u gut sta dha 2sh nuk boj lshim

lej krejt senet anash pak m'thirri slimi tha gjuju pak
se krejt kllabi u qu pesh e une erdha bash n'afat
thash ta regji qitu naj takt per krejt senet une kom fakt
UNe e bi edhe di qysh e boj krejt me mu se jom nisoj

Se jom msu me ba hita per qata une dalloj
sa here du ti shumzoj hitat sa her du ty tshkatrroj bitat
per qata jena superstar e mos thuj qi un nuk e prita
reper mos u hallakat se un shpejt ti shymi dritat

e bojm nxet e nuk pritojm midis dimrit ver ta bojm
per qata neve na ngojn e shum tjer kurgjo sun bojn
Hiq pa ndimen e kurkujt une vet qitu arrita
Ti se prite un e prita midis territ em dul drita

REP3:

Boncirat e mos u nal nije senin jo normal
kur po vina 3 veta po dokem vetja pa moral
Sboj cikrrime ntavolin shum birra tpime
Femnat tpertime me grime lofem shlir na pa idhnime

E din ka hine po kurr se din sa pine
Sa rape nraki i shtine spo foli me tnime
Po pi bine sho sa njeri o kam don
kur e kapi majkin bites ja mushi megabajtin

sdi mu nal dej sa e hargjiti megavatin
E veshi katin e me kravat e lidhi kllabin
Sun dilni pi rrethit dej sa ta hargjitem kejt shankin
Zakonisht jon 8 zebra ty ti qet 10 pi rabit

Rrini dej nsaba se sguxon mu kthy pi babit
Dhipat flejt te na se tuten me shku pi mamit
Sjena tu dit sen per njani tjetrit mami
Zemer po ngjitem ndodhm me krevet po perlami
Kur qomi en saba meni vc bashk zemer lami
Hajde vesh ma shpejt ik pi shpije se pot ik ajroplani


Ky tekst u dërgua nga Shkurta
Më Shumë Këngë Nga Slim.A:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet