Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sokol Gjakova - S'dua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/11/2013

2013-11-14T21:49:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "S'dua" kënduar nga Sokol Gjakova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sela - S'dua

dite per dite e nate per nate asnjeher s'me le rehat ke gabu qe ke mendu s'me ke len por me ke gruuu nuk mund te mbushi mend ti zemren po e then mos me shti me te gjujt besimin e kam une largohu s'dua me te jetoj une me ty largohu s'dua me te dua ty

ref 2
s'dua te dua me s'dua te jetoj me ty
s'dua te shoh me sy s'dua s'duu

thone gabimi eshte jetim une besoj qe ka qellim me duru kon u shkuu je m'su me manipulu asgje tash s'po me mungon sa me mire afer s'te kam dua jeten me jetu dashurin me perjetu largohu s'dua me te jetoj une me ty largohu s'dua me te te dua ty

ref 4
s'dua te dua me s'dua te jetoj me ty
s'dua te shoh me sy s'dua s'duu

Halime Mani - S'dua

Ti më thua se të pelqej mua sma merr
mendja fjalët që i ke sikur mjalt dua ta kuptoj a burojn nga zemra
e di që deri tash je knaq ke harruer
edhe veq sa i ke pas te besoj e kam veshtir
se qkam qen e di shum mire

Mos me thirr gati per qdo ore
ti e din qe asgje nuk shkon me zor

ref2x: Sdua s'dua o shpirt ti mem dasht
veq per kjo dit
S'dua s'dua me zor me mu tek
trupin tim as ne enderr sguxon me prek

Ti më thua se të pëlqej mua sma merr
mendja fjalët që i ke sikur mjalt
dua ta kuptoj a burojn nga zemra
e di që deri tash je knaq ke harruer
edhe veq sa i ke pas te besoj e kam veshtir
se qkam qen e di shum mire

Mos me thirr gati per qdo ore
ti e din qe asgje nuk shkon me zor

ref2x: S´dua s´dua o shpirt ti mem dasht
veq per kjo dit
S´dua s´dua me zor me mu tek
trupin tim as ne enderr sguxon me prek

ref2x: S´dua s´dua o shpirt ti mem dasht
veq per kjo dit
S´dua s´dua me zor me mu tek
trupin tim as ne enderr sguxon me

Viola - S'dua

Mos me thuaj qe ste dua
se zemra ime kurr nuk dot ta fal
ende i ndjej buzet e tua
qe i shijova per her te pare
ende i ndjej buzet e tua
qe i shijova per here te par

Sdua sdua,
Sdua jeten ta kaloj pa ty
Sdua sdua
Sdua shpinen me ma kthy
[x2]

Mos me thuaj qe s'te te dua se zemra ime kurr nuk do te ta fal
ende i ndjej buzet qe i shijova per here te pare
ende i ndjej buzt e tua qe i shijova per here te pare

Sdua sdua
sdua jeten ta kaloj pa ty
sdua sdua
sdua shpinen me ma kethy
[x2]

Mos me thuaj qe ste dua
se zemra ime
kurr nuk do ta fal
ende i ndjej buzt e tua qe i shijova per here te pare
ende i ndjej buzt e tua qe i shijova per here te pare

Vet me ke premtuar qe sme len te vetem

mos me le te digjem eh mos ma prish jeten

vet me ke premtuar qe kurr nuk largohesh

mos i harro fjalet se do te pendohesh

Sdua sdua,
Sdua jeten ta kaloj pa ty
Sdua sdua
Sdua shpinen me ma kthy
[x2]
Më Shumë Këngë Nga Sokol Gjakova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet