Më mbaj mend (për 1 muaj)

Speranza Bregasi

Speranza Bregasi
  • Vendlindja:
  • Ancona 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Speranza Bregasi është këngëtare. Merret me muzikë prej tre vitesh duke u angazhuar në shumë aktivitete dhe konkurse muzikore. Pasioni i saj është mësimi i gjuhëve të huaja. Aktualisht ajo studion gjermanisht dhe kanto. Studimi për Speranzën është shumë i rëndësishëm. Përpos muzikës, ëndrra tjetër e saj është të bëhet arkitekte.

Në vitin 2018, Speranza Bregasi merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Shtator 2018, Speranza Bregasi merr pjesë në Junior Fest 2018 me këngën "Ditari".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1