TEKSTESHQIP

Strader S.E.V
Jeta Ime
Lyrics

Yeh is strader up is dis one u see this one right here
Wah i've written down this is my life
Its wah am been goin through
Its wah am goin through right now

Verse 1:
Jeta shqipe esht e mbushur me probleme
Duhet shum pun per ta zgjidhur kte lloj skeme
Cdo dit me vuajtje me gabimet nga e shkuara
mundohem te eci para kto sjan te harruara
shum here kam qen posht me probleme psiqikisht
e kam perballuar i vetem jam ngrit nkemb serish
para se t'fillosh me mendime t'me gjykosh
degjoji keto fjal se pasha zotin sjan fjal bosh
jam rrit ne kurbet un larg familjes time
sado i vogel e kam perballu me mundime
e kjo esht jeta ime e mbushur me probleme
e shikoj veten npasqyr ska me mshir nzemren teme
ndoshta ti cuditesh dhe pyet veten pse
te njejten gje pyes dhe un pse sot esht si dje
pse kjo jet ska ndryshim qe 5 vjet e ne vazhdim
a thu kush mka mallku mu dhe fatin tim

a thu kush mka mallku mu mu dhe fatin tim
verse 2:
yeh gjithshka e shkrujt nket leter a thu do mbes e vjeter
per tber gjerat mir a do kem 1 shanc tjeter
tkerkoj falje nene e di qe tkam lenduar
kam qen i ri dhe veprimet si kam menduar
tani i kuptoj gjerat ndryshe me me thelbesim
pyes veten pse kaq larg a ky ishte fati im
jeta ne vazhdim zot me fal per cdo gabim
askush nuk esht perfekt po mundohem me cdo qellim
engjell nuk jam po as djall nuk jam ne krye
cdo veprim qe kam ber ka qen per 1 arsye
zoti e di se sa nket jet un kam vujt
dua qe ti ta dish prandaj jam tu e shkrujt

life's hard but nobody said its easy either so i guess we just gotta go with the flow
verse 3:
shqipe mka marr malli per mu kthy 1 her n'atdhe
5 vjet rrugve t'botes now picture that yeh
Mka marr malli ta kaloj 1 dit te tere pa stress
Sa dua qe te fle ti harroj te gjitha ne mengjes
T'harroj te gjitha problemet dhe kujtimet e kqija
Po esht dicka qe s'ndodh prap nkurbet shkoi rinija
Shqipe familja esht e vetmja me rendsi
Jan ata qe di kesh pran deri ne perjetsi

Thats some real talk there they the only ones
Evryfink els just comes n goes drop it
Verse 4:
Vlla tkam gjithmon ne zemer ste harroj kurr
Tkam lem femi po tani je ber burr
Ishalla vjen dita takohemi dhe tshikoj
Mfal qe skam qen pran teje kur ke pas nevoj
Tkam folur per mir sa her tkam qortuar
Po sdua te besh ket jet qe un e kam provuar
Edhe pse jam larguar 1 pjes e zemres esht coptuar
Prap tkujtoj sa her mos mendo qe tkam harruar

This right there is 4 u my lil bro ur always in
My heart neva 4get that

DËRGOI: