Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syk Papleka - N'drrase Te Vekut Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne dras te vdekut kush po qane
Qan sy zeza oh per jarane

Te zez e ban dushkun ne male
Po than dushk e po than bare

Po than dushk e po than bare
Nuk pe len oh veren me dale

Oh nuk pe len me dal sivjete
Per qat djal oh qe thon ka vdeke

Oh per qat djal oh qato djal te rie
Ku e ka vorrin o nuk ja die

Ku e ka vorrin o nuk ja die
Ne vorre te reja per nan bojlie

A m’jep iz nan e tshkoj e t’rrie
Maja vorrit o me i ra per mbie

Maja vorrit o me i ra per mbie
Ja ka lag o me syt e zie

Te thashin kraht o na I ka thane
Bes te madhe o mike pas dhane

Plumi I pushks nuk ka me mzane
Gjylja e topit o ska qa mbane
Kur ta ni zanin tane
Dhe e drasa I qes njansan

Dhe e drasa I qes njansan
Jalla baj e qohem nkame

Jalla baj e qohem nkame
Merrem ngryk si jem kan marre

Merrem ngryk si jem kan marre
Ta çenisi drasen n dham


Ky tekst u dërgua nga  KenoRamaj


Nuk kemi video për këtë këngë.


Syk Papleka
Publikimi: 29/04/2013


Syk Papleka - N'drrase Te Vekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'drrase Te Vekut".
3. Video është e këngës "N'drrase Te Vekut", por nuk këndohet nga Syk Papleka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Syk Papleka:


Komente 0