Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

T.I. - Be Easy

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Be Easy".
3. Video është e këngës "Be Easy", por nuk këndohet nga T.I..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

T.I. - Be Easy  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00[Intro]
Ay, where the piano at shawty?
Y'all ain't neva seen a dope boy play the piano and rap at the same time
have you?
I'ma show you somethin', dig this..

[Verse 1]
I'm 22 and a vet in the game
Say I'm, supercoo', still a threat at the same
Time, rhyme bout the times I invested in 'caine
Pleasure and pain in every aspect of the game
I'm the answer to yo prayers if you prayin' for change
So, I dare you compare us and say we the same
When I'm, climbin' the ladder, they stuck in the same
Mindframe, they accomplishments are nothin' to gain
Eventually, see I'm outta yo range
Except this rose gold glow from my wrist and my chain
I entertain young nig*az who slang
Like a picture, no frame, see it's simple and plain
My shit bang, spit flames, put nig*az to shame
Flow so insane, lyrics sick and derranged
Now you can't, mention my city unless you mention my name
T-I-P-I-M-P, I'm the man

[Chorus]
Ay be easy - you don't want no trouble with me
Just be easy - the drama ain't nothin' to me
Ay be easy - before you have problems just breathe
Ay be easy - you ain't worth dyin', believe me
Just be easy - you don't want yo mama to grieve
Be easy - well mind yo bizness, don't bother the G
Be easy - swear you stuntin' but you frontin' to me
Be easy - behind the scenes or behind yo breezies
Ay, be easy

[Verse 2]
?? kissin' a*s when I came to leave
Set the standard for Atlanta, rearranged the league
Okay, so what tha f*ck is fame to me?
I been poppin' since kindergarten, you'z a lame to me
I give the nig*az what they came to see
A reflection of one self where they aim to be
As you can see it ain't no change in me
And you won't meet another nigga off the chain as me
I'm so fly, no lie, don't deny it you felt
So inspired by my style, decided to try it yoself
Bet you won't, meet nobody ranked as high as myself
The checks you waitin' on, homes, I can sign them myself
Tote gats, dro smoked that, now I'm high
Seats way back in the Maybach I ride
Through the streets of the westside, I slap five
And throw dubs, show love, nigga don't hate be wise

[Repeat Chorus]

[T.I. talking ("Be easy" in the background)]
What it iz pimp? T.I.P., Trap Muzik, understand that?
Grand Hustle pimp! Ay, whus hattnin' Toomp?
Let's ride out homie! What it iz mayne?
P$C, Pimp Squad Click, shawty!
Uh, uh... A-Town... stay down..
Keep it pimpin', pimpin'!


Më Shumë Këngë Nga T.I.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet