Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Gjoka - Ti Je Ajo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

E di,je ti,
je e vetmja ajo qe me frumezon
harroj çdo gje
me a to sy
kur ti me shikon
nga lotet dolen fjale
nga fletet shkrova fjale
ne sy ti me shiko
trishtimin ma largo
tani nuk ka rendsi
mjafton qe un ta di
gjithçka qe deshiroj
tu t'puth e t'ledhatoj.

Diku lart do shikoj
atje ku koha do ndaloj
ritmin pas un do ta kthej
dhe do rrembej
puthejt qe su ndalen kurre
dhe mengjesi ledhaton
prekjen tende mbi lekure
qe kurre nuk mbaron.

Je ti ajo qe me ploteson
ne çdo minut dhe ne çdo dit
qe po kalon
te shikoj ne sy, besoj
asgje nuk me ndalon nga ty
nuk me ndalon
tani mbyll syt degjo
dhe fjalet qe ti kam thene
mos i moho
ti e di asgje s'kerkoj
te desha,te dua
dhe prap un do vazhdoj
(x2)

Ҫudi kur sje ti,çdo gje me duket
sikur ndalon,
mbyll syt serisht ti
vjen si nje tjeter emocion
sado moment qe them
perfekt nuk mund te jem
çdo gje do rrezikoj
me ty gjithçka sfidoj
shkakton vetem nje fjale
momenti ideal
te them ty se çfar ndjej
ne fjal qe nuk e gjej.

Diku lart do shikoj
atje ku koha do ndaloj
ritmin pas un do ta kthej
dhe do rrembej
puthejt qe su ndalen kurre
dhe mengjesi ledhaton
prekjen tende mbi lekure
qe kurre nuk mbaron.

Je ti ajo qe me ploteson
ne çdo minut dhe ne çdo dit
qe po kalon
te shikoj ne sy, besoj
asgje nuk me ndalon nga ty
nuk me ndalon
tani mbyll syt degjo
dhe fjalet qe ti kam thene
mos i moho
ti e di asgje s'kerkoj
te desha,te dua
dhe prap un do vazhdoj
(x2)


Ky tekst u dërgua nga AlbaTaulant Gjoka
Publikimi: 23/05/2010
Festivali: Top Fest 7


Taulant Gjoka - Ti Je Ajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Ajo".
3. Video është e këngës "Ti Je Ajo", por nuk këndohet nga Taulant Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0