A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

TNT - Oj Kosovë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/02/2013

2013-02-18T22:30:39

Song from the album:

"Biondina"It's a long time that we try finding the lyrics to "Oj Kosovë" sung by TNT.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from TNT attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Lyrical Son. We wish that's the lyrics you are looking for:

Iliret:
(per anshimi) pran me kaloj
para syve koka te flutroj
larg lindjes ndiaspor
larg nlindje shpirtin cop
me halle teper qe besa jom lodh

Lyrical Son:
Heeeeej,
emri o festim
jetoj en perendim
punoj pej nanve deri npes
n't'zezen pa pushim
po menoj me gjet do koh
e me kursy cdo cent
me mujt me ardh nkosov
e me pa venin tem
mi pa njerzt e mi
tu u dasht si dikur
ishin ba si mace mi
tu u gjujt edhe me gur
po thojn bac u kry
po pom doket veq fillimi
a thu a ko me mrri
me pa korzen anej ibri
nuk po dalin mo perpara
per cdo fest ashtu taman
spo dilshin mo n'krishlindje
njerzt po flejshin per bajram
malli mka marr mu mledh bashk nmahall
mi thon mo mos e nguc se nuk bon me shqiptar
po red and black DES (yes) prap mes krenar (yes)
pellazg Ilir i Vjeter, tash em thirrin kosovar
e ngult n'vena stema un e di temen
shqiponja me dy krena um ka qel mrena n'zemer!

Refreni(2x)
Oj kosov ty tkam hajmali
ku do qe te shkoj
per her te baj ne gji

Iliret:
Kur me kaplonte malli per ty
tperjkujtoja me lot ne sy
kendoja keng me gyrbetqar
kendoja keng me vllezer shqiptar
per ty bukuroshe qe moti ste kam par

Refreni(4x)
Oj kosov ty tkam hajmali
ku do qe te shkoj
per her te baj ne gjimore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019