TEKSTESHQIP

Toli
Per Ty
Lyrics

po rri dhe mendoj
per ty jeta ime
ty sdita te te mbaj
kam ber shum gabime
sepse kurr ste kuptova
ty aq sa duhet
sepse kurr ste vlersova
ty un aq sa duhet
rri dhe mendoj
takimin ton te par
kjo larges me lendoi
syt mbeten duke qar
se di kush te foli
keq per mu
un qe te desha
e prap uun te du
zemer ti e di
qe pa ty sjetoj dot
me asgje ste ndroj
me asgje ne bot
princesh sa her tkesh
nevoj per mu artiolin
e ke ktu mjafton me mkerku
arsyen me u nda
jo sma ke tregu
shum fjal mthe
zemer mke lendu
tlutem nga un mos u largooo
me ate tjetrin ti mos shkooo
REf x2
Jooo tlutem nga un mos u nda sepse per ty bera gjithcka ti je arsyja qe un jetoj me asgje jo ste krahasoj

Dikur isha me ty
vec gzim kisha ne sy
cgabim bera mtrego
se vuaj nga trishtimi
nga syt e mi
nuk iqet hidherimi
ndoshta do tjeter njeri
por sesht si un ai
se un per ty naten e boj dit
ndaj une ty jom tu tprit
ti re si rreze dielli
qe mu filloi tme ngrohi
je yll i ren nga qielli
dhe zoti me ty mdashuroi
zoti me ty mdashuroi
tek mua lumturin zgjoi
i thash nje lloj kerkese
qe tkalojm cdo lloj pengese
bashk do tkalojm shum sfida
erresira ne do ti
kthejm ne drita
un jam rrugac
po per ty ja nisa
me ndryshu
vetem prekja jote
munet me mgjunjezu

REF x2
Jooo tlutem nga un mos u nda sepse per ty bera gjithcka ti je arsyja qe un jetoj me asgje jo ste krahasoj

DËRGOI: