Më mbaj mend (për 1 muaj)

Toni Gashi - Love Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Love
po me thua qe te shkoj
shkoj
por te lexojn syt qe thone jo
do te te mbaj te tperqafoj
njesoj si me pare te tledhatoj
dhe puthjen e fundit te te jap
dhe me pas te shkoj

ateher fol
a ke dicka per tme thene
nese jo
merre zemren peng ta kam lene

sdua te ndjej e te mendoj
qe ky eshte fundi smund ta besoj
po lutem te jete nje makth, nje enderr po shpresoj

ref*X2
Dhe nese qaj zgjate doren edhe lotet mi ndal
dhe mbes pa fjale edhe fryma do me shuhet ngadale
me ste kam , brenda zemres gjithmone do te tmbaj
kthehem prap asgje sme ndal

a te kujtohen ato net
bashk tgjitha i dhame
si femije dore per dore
frymen bashke e ndame
pse mos tjemi si me pare
lumturine ku e lame?
aq shpejt sa e harruam
pse nuk kthehemi per ta marre?
ti e di ne zemer tkam
ti e di ne shpirt te mbaj
po ti shkruj keto fjale ne leter
sepse brenda dot si mbaj
pse mos tjemi si me pare?
dite nate gjithmone prane
bashke i dalim balle gjithe botes
ska njeri qe te na ndaje

tii je pedestiai i bukurise
smundem te tle e te t'harroj
e di qe dhembja kurre sdo kaloje
e di se do kthehem prap te ti te kerkoj

ref*X2
Dhe nese qaj zgjate doren edhe lotet mi ndal
dhe mbes pa fjale edhe fryma do me shuhet ngadale
me ste kam , brenda zemres gjithmone do te tmbaj
kthehem prap asgje sme ndal

jooo


Ky tekst u dërgua nga ennyeToni Gashi
Publikimi: 30/03/2015
Festivali: Top Fest 12


Toni Gashi - Love
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Love".
3. Video është e këngës "Love", por nuk këndohet nga Toni Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Toni Gashi:


Komente 0