Turab Hajolli
Turab Hajolli
Turab Hajolli
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Shtator 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno tallava
Turab Hajolli është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 2 Korrik 2015, Turab Hajolli publikon videoklipin "Jam Playboy", në bashkëpunim me Mc Xhedo. Muzika e këngës u punua nga Armend Mustafa, teksti u shkrua nga vetë Turab Hajolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Armend Mustafa.

Më datë 2 Nëntor 2015, Turab Hajolli publikon videoklipin "Vdekje Per Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Emrah K, teksti u shkrua nga vetë Turab Hajolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Emrah K.

Më datë 25 Maj 2016, Turab Hajolli publikon videoklipin "Sa Her Zemer Ti Buzqesh". Muzika e këngës u punua nga Samir Hajra, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samir Hajra.

Më datë 22 Qershor 2017, Turabi publikon videoklipin "Ok Ok Nasht".

Më datë 23 Shkurt 2018, Turab Hajolli publikon videoklipin "2 Sikur 200", në bashkëpunim me Sulltan Hajolli.

Më datë 1 Prill 2018, Turabi publikon videoklipin "Per Ty".

Më datë 20 Qershor 2018, Fidan Hajrizi publikon videoklipin "Tallavaja Ka Lezet", në bashkëpunim me Turabi. Për orkestrimin u kujdes Armend Mustafa.

Më datë 27 Korrik 2018, Fidani publikon videoklipin "Termet", në bashkëpunim me Turabi.

Në vitin 2018, Turab Hajolli publikon albumin "O Melhem".

Më datë 4 Shkurt 2019, Turabi publikon videoklipin "Hajde Rrina".

Më datë 24 Mars 2019, Zeeni publikon videoklipin "Miss Albania", në bashkëpunim me Turabin.

Më datë 26 Janar 2020, Turabi, Fidani & Murati publikojnë videoklipin "Albania Kosovo". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 29 Shkurt 2020, Turab Hajolli publikon videoklipin "Choco Milka", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Turab Hajolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 6 Prill 2020, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Aleyna", në bashkëpunim me Turabi & Kristian Xhaferaj.

Më datë 16 Prill 2020, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Karantina", në bashkëpunim me Turabin. Muzika e këngës u punua nga Ernim Ibrahimi.

Më datë 11 Qershor 2020, Ernim Ibrahimi, Turabi & Arap Jashari publikojnë videoklipin "Lakmitare". Muzika e këngës u punua nga Ernim Ibrahimi, teksti u shkrua nga Turab Hajolli & Ernim Ibrahimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ernim Ibrahimi.

Më datë 21 Qershor 2020, Ernim Ibrahimi publikon videoklipin "Qa Me Bo", në bashkëpunim me Turabin.

Më datë 5 Gusht 2020, Turabi publikon videoklipin "Mama Mia", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 12 Gusht 2020, Turabi publikon videoklipin "Zemra Te Do", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Turab Hajolli.

Më datë 28 Gusht 2020, Turabi publikon videoklipin "Mrekullia", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Gers Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi.

Më datë 31 Gusht 2020, Turabi publikon videoklipin "Vitamina Jeme", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Turab Hajolli.

Më datë 10 Tetor 2020, Turabi & Mr Sero publikojnë videoklipin "Luni Shqipe".

Më datë 27 Mars 2021, Turabi publikon videoklipin "Goca Mamit", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Turab Hajolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi.

Më datë 14 Maj 2021, Turab Hajolli publikon videoklipin "Me Godet". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Gers Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi.

Më datë 19 Dhjetor 2021, Onika & Turabi publikojnë videoklipin "A E Din".

Më datë 22 Janar 2022, Bafte & Turabi publikojnë videoklipin "Hala T'du". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Nurteel & Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel & Granit Gashi.

Më datë 4 Shkurt 2022, Tika publikon videoklipin "Neptun", në bashkëpunim me Turabin. Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi & Dardy, ndërsa teksti u shkrua nga Tika & Ghulo. Produksioni audio u realizua nga Granit Gashi & Dardy.

Më datë 3 Mars 2022, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Sikur Ti", në bashkëpunim me Turab.

Më datë 1 Prill 2022, Muharrem Ahmeti publikon videoklipin "Rraketa", në bashkëpunim me Turabin. Muzika e këngës u punua nga Lili Rama, teksti u shkrua nga vetë Muharrem Ahmeti, ndërsa për aramzhimin u kujdesën bashkë Zani Loca & Samuel Kodra.

Më datë 27 Maj 2022, Ganimete Abazi & Turabi publikojnë videoklipin "Bllok". Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 18 Qershor 2022, Lendita Selimi & Turabi publikojnë videoklipin "Krejt I Dha Për Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nurteel.

Më datë 18 Qershor 2022, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Hajde Ma Knena", në bashkëpunim me Turabin. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 20 Korrik 2022, Elmedin Fazliu publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Turab Hajollin. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Granit Gashi & Nurteel kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge.

Më datë 30 Korrik 2022, Bafte publikon videoklipin "Bebushe", në bashkëpunim me Turabin. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Nurteel & Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga Kotorri, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel & Granit Gashi.

Më datë 9 Gusht 2022, Blerta Sopaj & Turabi publikojnë videoklipin "Diskotek Me Shisha". Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »



Komente 6