Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tymmi - Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

cdo dit qe kalon nuk po di sesi me shty
as nata nuk po flen se nuk jemi bashk ne dy
ti e din qe ty te du
dhe per ty un bej cdo sen
nje djal keshtu qe tbej per ty askund jo nuk e gjen
je i vetmi mendim
qe me mundon cdo nat
kujtimi me i bukur qe do ta kujtoj gjat
je arsye, shpetim
je nje shenj ne shpirtim tim
ti je nata un jam dita
vet pa ty gjithmon n`agim

e tash qe erdhi dita
ti lamtumir tme thuash
te lutem zemra ime asnje cast ti te mos vuash
se nuk dua ti shoh te perlotur ata sy
ti mos vuaj shpirt se vuaj un per ty

dhe nje dit kur te zgjohesh
mos laj syt me lot
se dikush do te tregoj
se sjam me ne ket bot
mos pyet sesi vdiqa
po pyet sesi jetova
pyet sesi me shkuan ditet qe pa ty kalova

dashuria nis me puthje
e mbaron me lot
ai qe e ka provuar
me nuk e duron dot
tash sa kot
se kam dit se do vi kjo dit
se kam dit se emri im ne zemer ska me t`shndirt
nuk e di se ca don me shum se zemren qe tdhurova
nuk e di si t`bije n`dashuri me ty un e lejova
po di qe tkam ne zemer
dhe nzemer ke me mbet
emri yt qendron perjet asgje me nuk e hek
cdo dit dhe me shum zemra ime po coptohet
cdo dit qe kalon shikimi yt spo me largohet
nuk di asgje nuk di
se cdo behet tash me mua
e vetmja gje qe di je shpirti im dhe ty te dua

Refreni
Zemra po me qan
kurse shpirti po vajton
se tani shum larg nga un
zemer po jeton

nuk di ca don me t`than
nuk di c`don me tregu
nuk di ca don me teper
sesa fjalen ty te du

ne heshtjen e pafund qe tash me mundon cdo or
si yll me shfaqesh nqell sikur po ma ben me dor
dhe cmendem nga deshira qe aty te vi
por qielli eshte shum larg dhe nuk mundem ta arrij
Tu luta te me marresh pran
vetes te me mbash
te me shtrengosh shum fort
dhe kurr nga vetja tmos me ndash
por ti nuk ma ktheve
u dukt sikur u lute
dhe ne errsirn e nates
dalngadel ike u zhduke

dhe un si gjithmon ju ktheva vujtjes time
shpejt un e kuptova se ato ishin endrrime
mendime te zjarrta qe duan tjen me ty
zemra ime ti ta dish pa ty jam si pa sy

por esht kot
cdo fjal e imja tash eshte pa rendsi
e shkele dashurin ton thjesht per krenari
por e di
tkuptoj shum mir
se dhe ti shum po vuan
e dikujt i behet qefi
ja arriten na larguan

sa do doja ti hapja syt
per nje cast te vetem
cdo gje tkthehej si me par
dhe ta shohesh ku mbetem
por nuk mundem se di
ne e kam ate fuqi e shpenzova duket tdashur me shum se cme deshte ti

ky madhi per ty me shkakton shum kujtime
nje koh kur afrove koken pran zemres time
e degjoje si rrihte dicka donte tregonte
ndoshta se pa ty sdo te mund te jetonte


Ky tekst u dërgua nga Master


Nuk kemi video për këtë këngë.


Tymmi
Publikimi: 30/09/2012


Tymmi - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Tymmi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tymmi:


Komente 0