Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - U Bo Bajat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Bo Bajat".
3. Video është e këngës "U Bo Bajat", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - U Bo Bajat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/12/2010

2010-12-11T12:52:35+00:00UniX:
U bo bajat qdo niri e qdo sen
vera kajher e nxent e dimri s´din a vjen
qdo dit t´njejtat ftyra pi shen
do shojn rrena e bohen kishe s´din sen
spe bohet mo kurgjo qdo sen bajat u bo
se sha bon niri ku ska sha me bo
e en shkoll femnen mat miren tu e pa qdo dit
ku ajo femen mes me tu gerdit
me t´njejtit arsimtar me qa nerva me gjethkon
e mi hapt vesht mi ngu ata qa po thon
mu qu en 8 sahati me mledh numra t´matematikes
tu kon qe em k´fillin betht e naj qikes
bajat u bo spo rrihet hiq
u bo bajat edhe qika me miniq
u bo bajat jeta po edhe pe ta bojshin
po ma e keqja qe ish t´keqen spi kallzojshin...

ref:2x
Bajat u bo spo rrihet me kerkon
se edhe njerzt pet t´shtishin mi bo ata qe sdon
bajat jeta bajat shoqnia bajat u bon krejt
spo dijm tmiren e t´keqen mi vrejt

UniX:
Qdo dit del ka ni emison
rtk - ktv mu ka bo monton
spo di qa me bo spo di ka me shku
secili ma i fort se qetri po ton jon tu perfundu
une e boj kta ti e bon ata
s´din sen qeter veq mu perla
kur jon vetme s´bojin zo kishe kurgjo s´dijin
e kur jon me shoqni s´dojin tja dijin
mu ka bo gjethshka monoton
spom rrihet spom dalet ka me shku e me kon
pse gjethkush ka qef mu bo milioner
u bo bajat se veq parja kish vler
tashti sta kqyrin pun po ta kqyrin gjepin
e kur ski ata as qe po t´vrejshin
u bo bajat e spo di as qa me shkru
u bo bajat ndyshe spo di kit tekste qysh mi perfundu...

ref:2x
Bajat u bo spo rrihet me kerkon
se edhe njerzt pet t´shtishin mi bo ata qe sdon
bajat jeta bajat shoqnia bajat u bon krejt
spo dijm tmiren e t´keqen mi vrejt

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Ky tekst u dërgua nga Red-x
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet