Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - Qishtu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qishtu".
3. Video është e këngës "Qishtu", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - Qishtu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

05/11/2012

2012-11-05T00:35:48+00:00yeah yeah

UniX:
Jom ka flas per do sene qe mu pom takojn
jom ka flas per qata qe kta spo mi lejojn
spom kupton kerkush qa une po kom
kerkush spom vren qa une po thom
jom ka ndina i vetmuar ne ket jet
derisa vazhdoj qishtu kurgjo s´koka e vertet
se lakmia ish vetem per pare
e qysh po munen mu kon t´fort tu pi cigare
e qishtu jom ka flas se spo kom ndjenjat ku mi shpreh
em ka met qyky mikrofon qeter s´kom pot boj be
e sa per shok veq njo per mu ka redsi
ju bohi t´mir po vetem njonit zonin ja ki ni
se qishtu shumica kishin vetem interes
se qishtu dost tu nujt nuk munesh me po pare me thes
e qishtu po du dikush mem kuptu
qishtu po du qe ni fjal t´beses mi kallzu e aj kurr mes mi harru...

ref:2x
Qishtu dost kisha pas qef mem kuptu
qysh seni qe mu em takon ata munohen me ma nalu
po kom qef me bo shum sene po ktu o problemi
nashta sju pelqen qa po flas po em ka met vetem qyky refreni

yeah yeah

UniX:
E zgjodha per shum sene kit rep qe pi boj
jo vetem per me bo fam ashtu sjom ka fantazoj
e zgjodha se vetem qyky em ka met tash e kuptova
me do qer po po me qita nuk deshtova
se thojn qeni qe leh nuk kafshon
po hajt nguce ti niher e ja ty t´kallzon
nashta pak e bona tmadhe po per veti e bona
thojn qe osht qashtu po une spo pajtona
qishtu dost problemet s´kishin kufi en ket jet
qishtu veq parja pi bojke njerin e verte
qishtu lakmi kish gjethkushi po vetem per pare
qysh pasaniki qishtu tash del me magare
se po shkojn ka ponta e po menojn qe po fitojn
ton njejt bojn po shum po fantazojn
qishtu sduhet shum me lakmu vetem per ni sen
ti lakom dost po mes shpreh e thjesh maje n´men...

Ref:2x
Qishtu dost kisha pas qef mem kuptu
qysh seni qe mu em takon ata munohen me ma nalu
po kom qef me bo shum sene po ktu o problemi
nashta sju pelqen qa po flas po em ka met vetem qyky refreni


Ky tekst u dërgua nga Dardi
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet