Më mbaj mend (për 1 muaj)

V4Lentino - Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesa 1
.
Shum shum n'dolli po prap jam i njejt
Thikat mas shpine spo m'lan mu me nejt
Shkoj me flejt gjum, jo smun po flej
Kujt i besova sot um kan rrejt
Kom ra n'dyshim n'dyshim me veten
Shum jom habit se na dham edhe besen
Po fjalet tona e pash se sa vlejten
Tash krejt, krejt krejt u treten
Dheu m'buloj ma nuk u pan
Tash po gerrmoj, nashta i gjaj
Um ka hup shpresa mu per cdo gja
I ulur krejt vet edhe kerkush s'kupton
.
Refreni (x2)
.
Kerkoj dashni
Po dashni sun po gjaj
Krejt m'kan harru
M'kan lan en balt
Jo bre skam faj
Me kalu n'depresion
Ai qe nuk t'don
Jo me zor se ndalon

Pjesa 2
.
Fjala e urt, nese tdon ajo kthehet
Jo qe su kthy po m'shkatrroj edhe jeten
Se un per to harrova dhe veten
Pasha at zot jo sma ke dit vleren
Me mu osht shum veshtir
Me pas shoqni
Po kur e ki
Zoti ta ka bo mir
Un t'rrespektoj
Edhe shok t'jap dashni
Vec nese prish
Me mu hiq nuk o mir
Nuk pretendoj un me pas ma shum
Un pretendoj me pas sa m'takon
Kurr en ket jet n'hise si kom hy kujt
Se djersa e huj shoki jeten t'shkatrron

Refreni (x2)
.
Kerkoj dashni
Po dashni sun po gjaj
Krejt m'kan harru
M'kan lan en balt
Jo bre skam faj
Me kalu n'depresion
Ai qe nuk t'don
Jo me zor se ndalon


Ky tekst u dërgua nga AnonimV4LENTINO
Publikimi: 04/02/2023


V4Lentino - Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashni".
3. Video është e këngës "Dashni", por nuk këndohet nga V4Lentino.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0