A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Grua-Dashnore

E veshtroj....
Mekon dheun
Si'c me mekonte mua
Gjere tek varri

Fshihem....
I flet e dashuron
E perqafon
Si atehere

Largohem....
E thrret..
Mos u kthe (e porosit)
Do te vij..me prit

Mes lisash e shiqoj
Asnje pike lot
Zbehet si Hena
Gjoksin shtrengon


E bukura e Tij
Hena Dielli yllnesha
Jeta e tij prane
E Ai ze nuk bene

Sot lotova
per te dashuruarit..
Ai e kishte
grua dhe dashnore
Ajo sa shume e luti
Per nje zgjim
Nje sekond
E Ai..Ai..
Parajses udhetonte
Ne kerkim te shtratit
te gruas dashnore te TIJ.

Ai e dashuroi shume
kurore lidhi me lirine!

- poezi nga Vajza E Perlotur


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019