Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valdet Gecaj - Rruget E Jetes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Shumë i ri unë nisa rrugët e kësaj jete.
2x një copë bukë të nanës e mora me vete.
Më fal nanë që ika e zemrën ta theva.
2x M'fal që kur më prite unë te ti s'u ktheva.
A për një buzëqeshje shumë lot i merr jeta
në mesin e njerëzve i vetmuar mbeta
me trup u largova por shpirtin e lash.
2x Një ditë do të kthehem e do t'jemi bashkë.
Lash një dashuri e zemra mu vra
2x Në shtëpinë e vjetër e lash vet një vlla
Rrugët e gurbetit gjithmonë do t'gënjehesh
2x Largohesh për pak por se di kur kthehesh
A për një buzëqeshje shumë lot i merr jeta
në mesin e njerëzve i vetmuar mbeta
me trup u largova por shpirtin e lash.
2x Një ditë do të kthehem e do t'jemi bashkë.


Ky tekst u dërgua nga Tony

Valdet Gecaj - Rruget E Jetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruget E Jetes".
3. Video është e këngës "Rruget E Jetes", por nuk këndohet nga Valdet Gecaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valdet Gecaj:


Komente 1