Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valdet Idrizaj - Jam Shqiptar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Shqiptar".
3. Video është e këngës "Jam Shqiptar", por nuk këndohet nga Valdet Idrizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valdet Idrizaj - Jam Shqiptar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/09/2018

2018-09-18T07:52:45+00:00


"Jam Shqiptar" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Valdet Idrizaj.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Valdet Idrizaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muz & Ork: Kujtim Shala
Teksti: Nevruz Zymeraj
Operator: Sb-Studio Xhelal Tetaj
Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli - Jam Shqiptar

[Shyhretja:]
Anadolli e Stambolli
Historinë time e dinë
Pyet njëherë si kam jetu
Pa atdheun, Pa shqiptarinë.

Nga kujtimet, e familjes sime
E kam rujt një plis të bardhë
Më kuptoni aman, ah sa dhëmbje kam
Shqip nuk flas, por jam shqiptar.

[Sinani:]
Yola çıktım
Bilmediğim bir yere
Ülkemi arkamda bıraktım
Arnavutum ama
Arnavutça konuşamiyorum
Kabimde var dilimde yok.

[REF. Shyhretja:]
O vlla jam shqiptar
Kosovën me vete e kam marrë
Shumë të fala kjo zemër ju çon
Tokën e vet kurrë nuk e harron.

[REF. Sinani:]
Hep söyledim Arnavutum ben
Dönemedim Kosovaya ben
Bizim orayayı görürsen
Selam söyle benden nolur sen
Bizim toprakları görürsen
Çok özlerim söyle nolur sen.

[Shyhretja:]
Edhe këtu unë gjeta mikëpritje
Edhe këtu pa shpi nuk mbeta
Po nga erdha e kush jam
Nuk harroj sa të jetë jeta.

[Sinani:]
Bi yanım eksik ama
İstanbul da çok güzel
Yinede insan memleket özler
Burada var sıcacık insanları
Ama aklım memlekette.

[Shyhretja:]
O vlla jam shqiptar
Kosovën me vete e kam marrë
Shumë të fala kjo zemër ju çon

[Shyhretja & Sinani:]
Tokën e vet kurrë nuk e harron.

[REF. Sinani:]
Hep söyledim Arnavutum ben
Dönemedim Kosovaya ben
Bizim oraları görürsen
Selam söyle benden nolur sen.

[Shyhretja & Sinani:]
Bizim toprakları görürsen
Çok özlerim söyle nolur sen.

Kabil Keça - Jam Shqiptar

I kam ne zemër i dua shum
kombin tem e kët flamur
jam krenar që jam shqiptar
mka lind nëna për plis të bardh
jam krenar që jam shqiptar
mka lind nëna për kët vatan

Ref.
Jam shiptar shqiptar un kam qen
jam dot jem kudo që të jem

Por në zemër e kam një plag
vlla me vlla na kan nda
ilirin e kan coptu
kan vën megje ntok të huj

Ref.
Jam shiptar shqiptar un kam qen
jam dot jem kudo që të jem

Por nje gjë se kan kuptu
edhe kshu jemi të bashkum
jem një komb e jem një gjak
vllezër jemi sun na ndaj
jem një komb e jem një gjak
të gjith kemi veç një nan

Ref.
Jam shiptar shqiptar un kam qen
jam dot jem kudo që të jem

Hajro Ceka - Jam Shqiptar

Qe kur zoti krijoi boten
un kam qen e jam gjithmon
asnjeher se ula koken
jam shqiptar jam autokton
jam i vjeter sa vet koha
me njet lisi edhe guri
biri shqiperis etnike
porsi shpendi dhe flamuri.

Jam shqiptar jam autokton
jo nuk bohem dot me kthetra
se akoma historia s'mi ka lan huqet e vjetra. (2x)

Kam dhan jeten per flamur
si jo sot ku ka edhe nji
nuk me mbeti hupi kurr
por krenarin s'ma more kurr
kam te drejt te ekzistoj
se jam kombi me i larte
jam per shqiperine etnike
gjith shqiptaret tejet mbane.

Jam shqiptar jam autokton
jo nuk bohem dot me kthetra
se akoma historia s'mi ka lan huqet e vjetra. (2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë