Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valdet Luka - Fotografia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fotografia".
3. Video është e këngës "Fotografia", por nuk këndohet nga Valdet Luka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valdet Luka - Fotografia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

08/03/2019

2019-03-08T20:34:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fotografia" kënduar nga Valdet Luka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Valdet Luka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rina Fermini - Fotografia

SKam te drejt gjdo nate un tkem
sonte sa shum te ndjen
Shpirtin ma more syt mi verbove
puthjen kur ma dhurove
Skam te drejt met perqafu
zemra po don mem lshu
tretem kur afer ste kam
veq me ty ndihem e gjall

Refreni
Emrin tend e dua se ti me mban gjall
as fotografija dhumbjen spo ma ndal
Ermin tend e dua veq per jetoj
Kete fotografi me lot po e laj

Sa shum net mkalun pa gjum
shpirti sa shum pom vun
Kjo dashuri e pa shpres
veq ender po don me mbet

Labi - Fotografia

I verber jam pa ty
vuaj per ata sy
shkrihem zemr si qiri
nje puthje me ka mbet nje kujtim qe shpesh me vret
te kujtojku ke mbet

REF:2x
Veq nje fotografi
me ka mbetur te ty
me mungon tani
ajo qan e bertet
pse tani mke lon vet
ku je ti ku je trret

Malli me merr per ty
e puth ate fotografi
qe esht e vetmja deshmi
ajo veq me shikon
ajo veq me shikon
aspak nuk reagon
edhe loti kur pikon

REF:2x
Veq nje fotografi
me ka mbetur te ty
me mungon tani
ajo qan e bertet
pse tani mke lon vet
ku je ti ku je trret

Gafur Murati - Fotografia

I vetëm në dhomë i mërzitur fort
lexoj Rilindjen, rubrikën sport
por edhe ajo s'ka asgjë të re
në faqen sportive komentet nga dje

Nga monotonia në këtë natë të vonë
vetëm se gjumi më shpëton
para flejtjes bëra zemrën gur
shikova fytyrën e qeshur në mur

Fotografia e saj e dlirë
qëndron në dhomë mu në mes
të fundit asaj i them natën e mirë
të parës mirëmëngjes

Fotografia e saj e dlirë
qëndron në dhomë mu në mes
të fundit asaj i them natën e mirë
të parës mirëmëngjes

Mirëmëngjes e dashur ku je ti
cili është ai njeri me fat
duke u endur dita shpejt më kalon
por nata pa ty është e gjatë

A të vjen ndërmend ndonjëherë
se unë mendoj jetoj pa ty
apo ndoshta nga ty do kem
vetëm një fotografi

Fotografia e saj e dlirë
qëndron në dhomë mu në mes
të fundit asaj i them natën e mirë
të parës mirëmëngjes

Fotografia e saj e dlirë
qëndron në dhomë mu në mes
të fundit asaj i them natën e mirë
të parës mirëmëngjes
të parës mirëmëngjes

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Valdet Luka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet