Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Valdete Hoxha - Ushton Gryka E Kaçanikut  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/03/2014

2014-03-01T18:26:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ushton Gryka E Kaçanikut" kënduar nga Valdete Hoxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Trimërie. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ushton gryka e Kaçanikut
Morën zjarr këta gur’t e malit.
I: Përmbi çallmat e Anadollit
Ndizen hutat e shqiptarit! :I
Ref.:
I: Hej Kaçanik o shkamb e gur
Vritesh e pritesh për flamur!
Për flamurin e Skenderit
Luftojnë djemt’ e Idriz o Seferit! :I
Kurr nuk çarten o kullat tona
Vendit tonë i dalim zot.
Tirq e zhguna e xhubleta
Thurr i kemi o me barot.
Ref.:
Hej…
Sulen trimat nga Kabashi,
Nga Lubizhda e Stagova.
Th’rret me t’madhe Dërgut Pasha:
- Ndihmë Sulltan se sot marova!
Ref.:
Hej …Më Shumë Këngë Nga Valdete Hoxha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet