A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valton Krasniqi
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 34
  • Birthday:
  • 15 July 1984
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  53
Music genres: Pop Modern Traditional

Valton Krasniqi is a popular singer and songwriter. Valton Krasniqi lindi në qytetin e Kënges. Qe Femijë i Interesoi kënga dhe ishte shume i tërhequr nga Muzika. Në Prizren mori pjesë në shum Festivale shkollore. Mirpo karieren Muzikore e forcoi në Basel të Zvicres. Valtoni sot është kudo i mirëpritur, pasi që aje me këngen e tij i mbushi të gjitha Sallat e Evropes. Valtoni nuk është vetem këngëtar por dhe një artist i cili në vitin 2001 e Realizoj filmin e tij të parë "Dashuria e Humbur". Në Regji WestVideo dhe Valton Krasniqi.

Në vitin 2001, Valton Krasniqi publikon albumin "Dy Rezerve".

Në vitin 2005, Valtoni mori pjesë dhe në Festivalin Polifest me Këngen e tij simpatike "Ngo Tash" dhe arriti shum sukses.

Në vitin 2006, Valtoni publikon videoklipin "Mos më provoko" (Lei Lei) me Këngetarin e famshëm nga Belgjika, Brahim.

Në Maj 2007, Valton Krasniqi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Je E Bukur".

Më datë 20 Mars 2008, Valton Krasniqi publikon videoklipin "E Imja S'je".

Më datë 8 Qershor 2008, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Lej Lej".

Më datë 11 Qershor 2008, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Du Bist Nicht Mehr Mein".

Më datë 14 Tetor 2008, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Albanian Girls". Me këtë këngë, Valton Krasniqi merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në Nëntor 2008, Valton Krasniqi merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Syte E Tu S'i Mashtroj Kurre".

Më datë 4 Nëntor 2008, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Mos Me Provoko", në bashkëpunim me Ibrahim.

Më datë 24 Maj 2010, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Sonte".

Më datë 4 Nëntor 2010, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Did You Know". Me këtë këngë, Valton Krasniqi merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në vitin 2010, Valton Krasniqi publikon albumin "Krejt Ok".

Në vitin 2011, Valton Krasniqi publikon albumin "Dashuri Me Zor".

Më datë 12 Prill 2012, Sabina Dana & Valton Krasniqi publikojnë videoklipin "Te Dua". Muzika e këngës u punua nga Valton Krasniqi, teksti u shkrua nga Chipsi. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Sabina Dana & Valton Krasniqi marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 7 Maj 2012, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Mister Superfly".

Më datë 22 Shtator 2012, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Afer S'te Kam". Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Në vitin 2012, Valton Krasniqi publikon albumin "Martohet Zotnija".

Më datë 14 Mars 2013, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Ta Ha Zemren", në bashkëpunim me Mentor Kurtishi. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 28 Maj 2013, Bruna publikon videoklipin "Single Lady", në bashkëpunim me Valton Krasniqi.

Më datë 14 Korrik 2013, Valton Krasniqi publikon videoklipin "No Limit", në bashkëpunim me Yungstarz. Muzika e këngës u punua nga vetë Valton Krasniqi, teksti u shkrua nga Yungstarz. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 13 Dhjetor 2013, Valton Krasniqi & Andrea publikojnë videoklipin "Nuk Ka Moment".

Në Maj 2013, Valton Krasniqi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Chica".

Më datë 26 Qershor 2014, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Super Sexy". Me këtë këngë, Valton Krasniqi merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 7 Shkurt 2015, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Ti Je Drita E Syve Të Mi".

Më datë 18 Korrik 2015, Valton Krasniqi publikon videoklipin "E Shkrume".

Më datë 18 Nëntor 2015, Beli publikon videoklipin "T'kam Me Vete", në bashkëpunim me Valton Krasniqi.

Më datë 24 Dhjetor 2015, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Kujtimi I Dashurise".

Më datë 7 Korrik 2016, Valton publikon videoklipin "Ngadale".

Më datë 15 Korrik 2016, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Ku Te Kam O Shpirt", në bashkëpunim me Qendresa.

Më datë 24 Nëntor 2016, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Une Te Dua Ashtu Si Je", në bashkëpunim me Eralda Jashari.

Në vitin 2016, Valton Krasniqi publikon albumin "Ngadale".

Më datë 16 Shkurt 2017, Valton publikon videoklipin "Habibi". Muzika e këngës u punua nga Valton Krasniqi, teksti u shkrua nga Valton Krasniqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valton Krasniqi.

Më datë 21 Qershor 2017, Valton publikon videoklipin "My Liebe". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 27 Tetor 2017, Valton Krasniqi publikon videoklipin "A Ma Jep".

Më datë 10 Maj 2018, Valton publikon videoklipin "Love Me".

Më datë 14 Korrik 2018, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Sa T'kam Dasht".

Më datë 27 Nëntor 2018, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Zemra Ime".

Më datë 15 Mars 2019, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Shake Shake".

Në vitin 2019, Valton Krasniqi publikon albumin "Live Me Valton Krasniqin".

Më datë 8 Qershor 2019, Valton Krasniqi publikon videoklipin "Nuk Ta Fal". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  canershady    Annonim  

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Add New

Official Profiles


More news about Valton Krasniqi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019