Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valton Krasniqi - Moj Raki
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Raki".
3. Video është e këngës "Moj Raki", por nuk këndohet nga Valton Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Valton Krasniqi - Moj Raki  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ti Moj Kosovare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Moj Raki" kënduar nga Valton Krasniqi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Moj Raki".
Videoklipi nga Valton Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gerti Hyka - Moj Raki

Moj raki e shkrete cna je bere vese
Te zeme ne darke te leme ne mengjese

Pasi pijme te paren pak si me siklete
E dyta e trrete e katrra shkon vete

I zoti lokalit po na rri menduar
Se sna jrp te pijme o me te shenuar

Refreni
Moj raki moj raki bubu nga ke dale ti
Nga llullani nga kazani
Ma do shpirti ma do xhani
Moj raki moj raki bubu nga ke dale ti
Nga llullani nga kazani
Ne stamboll te vajti nami

Yll Demaj - Moj Raki

moj raki moj raki un oj i njeri shum kam pi
me len mu moj pak para un oj i mjeri n'hall kam rra
eh kur me mer malli oh me pi raki
ooooo
dal ne qarshi n'onjer e me hek merzi
eh kur me mer malli oh me pi raki
ooooo
dal ne qarshi n'onjer e me hek merzi

du me pi eh du me pi
oh nji got rakie
du me pi eh du me pi
oh nji got rakie
se mka zna moj se mka zan e shkreta merzie
se mka zna moj se mka zan e shkreta merzie

du me pi mor du me pi
oh nje got konjake
du me pi mor du me pi
oh nje got konjake
se mka zan oh se mka zan i zie merake
se mka zan e se mka zan u ziu merake

du me pi mor du me pi
oh nji got mastike
du me pi mor du me pi
oh nji got mastike
se mka zan moj se mka zan sevdaja me tyje
se mka zan moj se mka zan sevdaja me tyje

jasha Ekrem jasha ooooo
me klarinet jaaamaaan ehh
u knaqem u knaqem
Më Shumë Këngë Nga Valton Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë