Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Lumi

Ky lumë i vogël,si rrëke
Para shtëpisë tënde shkon,
Tu afrova,por s'më le
Më mban inat,më largon!

Më the:"s'ke më punë,
Me mua,djalë,harromë!"
Dikur keq u solla unë,
Dhe tani ish tepër vonë...

Dhe e kam zili,këtë lumë
Që shkon tek ajo që dua..
"puthja ti duart nga unë,
Dhe thoji një fjalë për mua!"

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0