Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Syri Yt

Syri yt nxjerr shkëndija,
Shkrepëtima zemërimi!
Ku shkuan,vallë,dashuria
Buzëqeshja dhe gëzimi?

Zemra jote s'më do më?
Syri pse të vetëtiu?
E di ç'ke?Po të lë
Sa pa ia filluar shiu!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0