Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Je Si Drita

Dita fiket,bie nata
Si një qepallë që ulet,
Çdo gjë fle përjashta,
Dhe ty,syri të mbyllet!

Fli,e dashur,fli
Si drita,të pushosh
Kur të zgjohesh ti
Dhe ditën do e zgjosh!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0