TEKSTESHQIP

Vaxi
Ne Enderr Vjen
Lyrics

Ne cdo cast qe nis te flas
Veshtroj menduar cfar Po shof
Ate qe deshta dhe e dua
Tani nuk enjof
Per mu koha nis te ndal
Dhe nuk mund te them asgje
Por dashurin qe bere be ti
Tani nuk e njef

Un Po t'kerkoj
Ne endrra me vjen
Heshtja me mbyt kujeeeee
Dhimbje zemres therret lotin
Tet kem ty pran Po e lus Zotin
Pa ty ftoft Po mduket bota
Ti vet me thoje jam e jotja

Ndoshta fjalet jan shum pak
Se dhimbja flet me shum
Tet urrej Apo te dua
Cilen te zgjedh un
Per mua koha nis te ndal
Dhe nuk mund te them asgje
Per dashurin qe bere be ti
Tani nuk e njef
Un te kerkoj
Ne endrra me vjen
Heshtja me mbyt Kujeee

Dhimbja zemres therret lotin
Tet kem ty pran Po e lus Zotin
Pa ty ftoft Po mduket bota
Ti vet me thoje jam e jotja