TEKSTESHQIP

Vellezerit Çetaj
Ibrahim Rugova
Lyrics

eee trojet tona kur po jan nda zullum shkau gjith her ka ba naj grabitshin trojet shqiptare krejt shqiptarve dojn me na qit fare nuk len ven pa shkel dushmani në re të zeza po shkel vatani 25ten me 10 janar n cerrc kan hy qetnikt barbar vran qetnikt at rrust rugoven tymi i zi e pat mlu kosoven rrust rugoven me djal tvet e la uka ni amanet ni djal la ai uk rugova me fat tmadh ishte kosova shpejt u rrit ky ideal qoft kosoves zot o me i dal ooo msojeni ni gja msojeni ni gja per tokat dardane as njo tgjall sdojn me na lane ishte 10jet i nats kur kosova rrethu ish kan rreth i hekurt ishte kosova nkam u qu ibrahim rugova dul ne sken ky vizionar per me pshtu popullin shqiptar e ide me urtesi krejt kosova ishin o mas ti formoj lidhjen demokratike per ti mbrojt trojet etnike me bo tlir kombin shqiptar ibrahim rugova kryetar me sukses gjith her ka pri per liri e demokraci pavarsin e pret kosova donte paqen dhe urtesine unitetin dhe miresine nkonferenca dhe nsamite ti kosoven lart e ngjite po ta njoh une nan kosoven me kryetar ibrahim rugoven amerkia tka ndihmu kurr nthemel kosoves so met mei knu vdekja tmori ne janar te nderoi ty bota e mbar pavarsin e pret kosova eee tbekoft zoti ibrahim rugova

DËRGOI: