Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vera Laçi
  • Vendlindja:
  • Kastriot (Dibër E Vogël) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1968
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  87

Vera Laçi është këngëtare e njohur. Këndon që prej viteve '70-ta, duke i dhënë kulturës sonë edhe më tepër vlera. Ajo kryesisht këndon këngët "e shenjta" dibrane, bashkarisht me Lirie Rashën, Qerim Sulën, Saje Poleshin, Dritan Jasharin e shumë artistë të mëdhenj. Ka edituar një mori këngësh popullore, bashkëpunime, albumet: "Stop helmimet", "Oj Xhemile" 2009, por edhe klipe. Jeton dhe vepron në Tiranë.

Në vitin 2009, Vera Laçi publikon albumin "Oj Xhemile".

Më datë 2 Qershor 2014, Hysni Lala publikojnë videoklipin "Të Humbur Dërgoni Lajme", në bashkëpunim me Vera Laci, Irini Qirjako & Dionis Delia.

Më datë 30 Qershor 2014, Vera Laçi publikon videoklipin "Lotët Mos M'i Fshini".

Më datë 17 Qershor 2016, Vera Laçi publikon videoklipin "Fatit Mos Ju Anko".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber    ALDOooo  

Komente

Asnjë Koment

Më shumë artikuj nga Vera Laçi »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet