A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vera Laci - Treqind Nana Shkulin Gjirin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/07/2010

2010-07-10T01:00:41

Këngë e albumit:

"Stop Helmimet"


O ç'janë këto gjamë
O që po i përcjell toka
O ç'janë këto lot-o
Që po derdh nan' lokja

O derdhen lotët
O bre mbushin Drinin
O treqind nana
O po shkulin gjinin

O nxihet bora
Malet ulin kryet
O n'fluturim more
Sot po vdesin shqipet

O vjen haberi
O bre në çdo votër
O gjamë e madhe
O në Shkup e në Ohër

O aeroporti
O u la me gjak-e
O djemt e nanës
Po digjen në flak-e

O përmes flakës
O bre gra e fëmi-e
O treqind nana
O me lot o në sy-e

O mallkon fatin
O i mjeri shqiptar-e
O qysh me mbetun
O nana pa djal-e

O qysh me mbetun
O djepat pa fëmi-e
O qysh me shku-e
O nusja o n'gjini-e

O derdhen lotët
O bre mbushin Drinin
O treqind nana
O po shkulin gjinin


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019