A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vera Laci - Sulçebeg I Vogël


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/07/2010

2010-07-10T01:00:41

Këngë e albumit:

"Stop Helmimet"


Nji tomçin o n'at Shkodër
Paska dal në lam'
Sulçe begu i vogël
Si ylli o me han'

Sulçe begu i vogël
Si ylli o me han'

Sulçe beg bre bir
Ku je kan ti mbram
Ke goca e vezirit
Moj e dashtmja nan'

O ke goca e vezirit
Moj e dashtmja nan'

Atje në çardak
Dy kandilat ndez
Sulçe begun e vogël
E kan premun me këmez

O Sulçe begun e vogël
E kan premun me këmez

Atje në çardak
Dy kandila fik
Sulçe begun e vogël
E kan premun me thik

O Sulçe begun e vogël
E kan premun me thik

Sulçe beg bre bir
Vish mor çat mintan
Marshalla bre bir
Ç'të raka tamam

Marshalla bre bir
Ç'të raka tamam

Sulçe beg bre bir
Ku je kan ti mbram
Ke veziri i Shkodrës
Moj e dashtmja nan'

O ke veziri i Shkodrës
Moj e dashtmja nan'


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019